Veckoauktion den 15 mars 2004

  • Sortera efter

  • 4075 Fat
    Asietter+skål+fat,Jlmenau,14del
    Såld: 650 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4526 Fat
    England, Meissendekor, L56
    Såld: 350 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4076 Fat
    Kina,sekelskifte,dia 34
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4044 Matta
    orientalisk, Kerman, Semi-Antik,265x365 (slitage)
    UTGICK

    15 mars kl 16:00
  • 4392 Matta
    orientalisk, Keshan, 302x403
    Såld: 6.400 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4627 Matta
    orientalisk, Mahal, 125x190 (slitage, lagning)
    Såld: 300 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4269 Matta
    orientalisk, Meshed, Antik, 265x365, (slitage)
    Såld: 3.200 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 3241 Matta
    orientalisk, Nahavand,106x153
    Såld: 350 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4361 Matta
    orientalisk, Nahavand,159x310
    UTGICK

    15 mars kl 16:00
  • 4271 Matta
    orientalisk, Old Kerman, 144x235
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4503 Matta
    orientalisk, Old Täbriz , 230x350 (jämnt sliten)
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4389 Matta
    orientalisk, sAROUGH , 82x196
    Såld: 800 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4558 Tavla
    efter Henri de Toulouse-Lautrec, 82x60
    Såld: 100 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4556 Tavla
    Tryck, 43x62
    Såld: 150 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4037 Tavla
    Såld: 300 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4312 Vas
    Brons, Kina, H.25
    Såld: 550 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4148 Vas
    Gustafsberg, J Ekberg, 1919, H.26, (spricka)
    Såld: 250 kr

    Såldes den 15 mars 2004
  • 4298 Vas
    Jugend, Kayserzinn, H.29
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 15 mars 2004

Ladda ner broschyr